Коли мова йде про догляд за вашою шкірою, індивідуальний підхід є ключем до успіху. Зрештою, у всіх різні типи шкіри і проблеми, які потрібно вирішувати у догляді. Вони можуть змінюватися залежно від віку, сезону або навіть щодня. Тому дуже корисно мати індивідуальний план догляду, який відповідає потребам вашої шкіри у даний період часу. У цій статті ми поговоримо про те, як створити індивідуальну програму догляду, яка допоможе зберегти вашій шкірі ідеальний вигляд.

 

Що таке індивідуальна програма догляду за шкірою?

 

Індивідуальна программа догляду за шкірою - це те, що випливає з назви - процедура догляду за шкірою, яка підбирається у відповідності з вашими унікальними потребами. Таким чином, замість звичайної процедури, рекомендованої масам, ваша індивідуальна програма враховує тип вашої шкіри і турботу про неї, щоб дати вашій шкірі те, чого вона потребує. Складіть власну програму догляду за обличчям, дотримуючись наведених нижче рекомендацій.

 

Крок 1. Очищення.

 

Перше, з чого варто почати догляд за шкірою – це правильне очищення. Без позбавлення від бруду, пилу, залишків макіяжу і шкірного сала з поверхні вашої шкіри, не вийде перейти до наступних етапів, оскільки вони будуть не ефективними. У випадку з очищенням, орієнтуйтеся на свій тип шкіри.

Якщо у вас жирна або комбінована шкіра, скористайтесь міцелярною водою. Цей очищуючий засіб, що містить крихітні молекули міцел, видаляє макіяж і забруднення та матує шкіру.

Якщо у вас суха і чутлива шкіра, то перевагу варто віддати гідрофільній олії або очищувальному молочку. Вони ніжно розчинять забруднення і видаляють їх із шкіри особи без надмірного пересушування.

 

 

Крок 2. Відлущування.

 

Відлущування шкіри або ексфоліація – одна з найважливіших процедур, що дозволяє якомога довше зберегти молодість та здоров'я шкіри. Відлущування важливе у будь-якому віці і для будь-якого типу шкіри. Для підлітків своєчасне видалення ороговілого шару є одним з головних етапів запобігання появи акне, а також одним із кроків у лікуванні вугрової висипки. Ексфоліація в більш старшому віці дозволить правильно проходити процесам регенерації, попередить старіння, надасть шкірі сяючого вигляду. Головне в процесі відлущування – це підбір правильного делікатного засобу, який не зашкодить шкірі і не порушить мікробіомну мантію.

Відмінним засобом для м'якої ексфоліації шкіри будь-якого типу є убтан. Це дрібнодисперсний скраб з глин, рослинних і фруктових порошків, який не тільки ніжно відлущує ороговілий шар, але і насичує шкіру корисними вітамінами та мікроелементами.

 

 

 

Якщо у вас жирна шкіра, то вам необхідно розвести порошок-убтан водою до кашкоподібного стану, нанести на шкіру у вигляді маски витримати на обличчі 5-10 хвилин. Це необхідно для більш якісного адсорбційного впливу на надлишки шкірного сала. Потім вологими кінчиками пальців пройдіться по масажних лініях на обличчі, після чого змийте засіб теплою водою.

Для комбінованої шкіри етап з маскою можна пропустити, а просто нанести розведений водою засіб на шкіру, помасажувати і змити.

Якщо у вас суха шкіра, то можна розводити убтан на молоці, вершках або базовій олії, наприклад, олії жожоба. Якщо убтан замішаний на маслі, то його можна залишити і в якості живильної маски.

Для зрілої шкіри убтан теж буде відмінним рішенням. Він надасть шкірі природного сяйва, звузить пори, особливо помітні на такій шкірі, зменшить пігментацію.

Майте на увазі, що не всі типи шкіри можуть впоратися з частим відлущуванням. Слухайте свою шкіру. Цілком можливо, що ваша персональна процедура по догляду за шкірою повинна включати в себе відлущування тільки один раз в тиждень – все дуже індивідуально.

 

 

Крок 3. Сироватки.

 

Один з найпростіших способів зберегти вашу шкіру здоровою і сяючою - сироватки для обличчя. Більше того, правильна сироватка допоможе вирішити безліч проблем, пов'язаних з доглядом за шкірою. При виборі сироватки необхідно орієнтуватися не на тип вашої шкіри, а саме на проблеми, які вона покликана вирішувати.

Зверніть увагу на сироватки з гіалуроновою кислотою: вони сприяють підвищенню рівня вологості шкіри для зволоження протягом усього дня. Зволоження необхідно будь-якій шкірі – це попереджає старіння, сприяє зменшенню прояви зморшок, допомагає відновити сяйво шкіри і нейтралізувати вільні радикали, які можуть призвести до старіння шкіри.

 

 

Крок 4. Доглядовий засіб.

 

Після сироватки зафіксуйте наданий нею ефект з допомогою крему для обличчя, олії або флюїду. Знайдіть свій ідеальний засіб.

Якщо у вас жирна шкіра, то, як не парадоксально, вам потрібна олія. Так, ви не помилилися. Такій шкірі необхідні олії, що стягують і звужують пори, які відновлюють кислотний баланс шкіри і балансують вироблення власного шкірного сала. Надавайте перевагу некомедогенним оліям, через які не утворюються різні висипання та почервоніння на шкірі. Це можуть бути олії виноградних кісточок, зародків пшениці або олія жожоба.

 

 

Якщо у вас суха шкіра, віддайте перевагу легким зволожуючим кремам або олійним флюїдам. Не обтяжуйте шкіру занадто щільними кремами. Якщо ви вже скористалися сироватками, то легкі текстури накшталт олійного флюїду відмінно доповнять догляд, подарують шкірі природне сяйво, захистять від негативного впливу зовнішнього середовища і ультрафіолетового випромінювання.

Комбінована шкіра часто маневрує між відчуттям занадто сухою або дуже жирною. Вибирайте засіб, яке подарує вам відчуття максимального комфорту.

Якщо у вас зріла шкіра, скористайтесь анти-ейдж кремами. Однак пам'ятайте, що і натуральні засоби як-то олії чи флюїди відмінно підходять для догляду за зрілою шкірою, надаючи омолоджуючий ефект.

 

 

 

Крок 5. Маски для обличчя.

 

Найкраще, що ви можете зробити для шкіри, це ввести в ритуал свого догляду за шкірою маски. Це ідеальне доповнення до звичайної процедури по догляду за шкірою. Орієнтуйтеся, як і у випадку з сироватками, на проблеми, які покликані вирішити маски.

Приміром, альгінатні маски відмінно зволожують і підтягують шкіру, надають свіжого вигляду, а мус-маски заспокоять, пом'якшать та підживлять шкіру.

 

 

Крок 6. Догляд за шкірою навколо очей.

 

Всупереч поширеній думці, ніколи не буває занадто рано або занадто пізно додавати засоби для шкіри навколо очей в свій індивідуальний догляд. Шкіра навколо ваших очей дуже тендітна і більш схильна до появи видимих ознак старіння. Тому догляд за шкірою навколо очей – обов'язковий крок. Засіб, який ви обираєте, повинен вирішувати наявну на даний момент часу проблему, чи то суха шкіра навколо очей, темні кола, зморшки або мішки. Таким засобом може бути не тільки крем, але і сироватка для шкіри навколо очей, а також базові олії.

 

 

Сподіваємося, що поради, наведені в цій статті, стануть в нагоді вам в складанні індивідуальної програми по догляду за шкірою. Ви також можете звернутися до наших косметологів в будь-який зручний час, і вони допоможуть скласти ваш персональний план догляду та підберуть необхідні косметичні засоби. Нагадаємо, що консультація косметолога у нас безкоштовна. Будьте красиві!