Ви вирішили перейти з антиперспіранту, що містить небезпечні складники,  на повністю натуральний дезодорант, але незадоволені тим, як він працює?  Не дає ніякого захисту, а, може навіть, спровокував подразнення шкіри?  Чому продукт, якому інші співають хвалебні оди, для вас не працює?

Не варто турбуватися, ви не одні - розчарування при переході на натуральний дезодорант зустрічається досить часто.  Але варто розуміти, що відсутність бажаного ефекту має причини. Причиною всьому ваша особиста фізіологія.  Давайте разом розберемося, чому все-таки дезодорант не справляється і чи варто дати йому шанс.

 

Чому ми "пахнемо"?

Запах тіла визначається самими різними факторами: харчування, генетика, гормональний фон, спосіб життя, клімат, настрій, гардероб.  Це пояснює, чому той же дезодорант може відмінно працювати для однієї людини й нікуди не годиться для іншої.

Шкіра людини покрита мікробіомом - трильйонами бактерій, вірусів і грибів, які допомагають імунній системі та відіграють важливу роль в захисті шкіри від різних інфекцій.  Апокринові залози, що виробляють піт, в особливо великій кількості знаходяться в пахвових западинах.  Стрес, збудження або гнів - і ваші апокринові залози вже працюють на повну потужність.  Піт складається з жиру і білка та сам по собі не має запаху.  Але він - їжа для бактерій, що розщеплюють жир і білок, з яких піт складається.  Розщеплені молекули якраз мають той самий специфічний запах поту, який ми відчуваємо.

 

Формула запаху

Піт + бактерії = неприємний запах.  Ось весь секрет запаху поту.  Мікробом пахвових западин так само складний і різноманітний, як і мікробіом кишківника або порожнини рота.  Згідно з науковим дослідженням люди, які використовують антиперспіранти, мають більшу кількість різновидів бактерій в пахвовій западині, ніж ті, хто не використовує дезодорант або використовує його натуральну версію.

У момент переходу з антиперспіранти на натуральний аналог мікробіом починає змінюватися.  Іншими словами, бактерії, які раніше населяли пахву, змінюються на інші.  Різні бактерії - значить різні запахи.  Тобто, запах є результатом типу і кількості бактерій, що населяють шкіру пахв.  У міру зміни складу бактерій під пахвами змінюється і їх запах.  Зазвичай зміна біому займає від 2 до 4 тижнів.

 

Як відбувається перехід?

Перший тиждень - можна не помітити різницю між антиперспирантом і натуральним дезодорантом.  Іноді люди радіють зміні продукту, вважаючи, що він ідеально працює.

Другий тиждень - початок активної зміни мікробіому.  Відбувається збільшення і зміна запаху.  У разі переходу з антиперспіранту, що блокує потовиділення, можна відзначити тимчасове збільшення потовиділення. Посилення потовиділення і / або неприємного запаху безпосередньо пов'язано зі зміною мікробіому.  Якщо на цьому етапі закинути використання натурального дезодоранту, тілу знову доведеться адаптуватися до антиперспіранту.

Порада: пройти етап перебудови біому і зменшити появу неприємного запаху допоможуть спеціальні detox-засоби чи безпечні для шкіри антисептики.

Третій тиждень - мікробіом пахвових западин максимально наближається до нормального.  На цьому етапі зазвичай відзначається нормалізація запаху і поту.

Четвертий тиждень - відбувається повна зміна мікроорганізмів під пахвами.  Поступово люди відзначають, що натуральний дезодорант дійсно працює і починають відчувати себе комфортно.

 

Є подразнення?  Шукаємо причини.

Існує кілька можливих причин, через які при застосуванні натуральних дезодорантів виникають подразнення.

Неправильне нанесення.  Чи не втирайте дезодорант занадто інтенсивно, не наносите його на вологу шкіру або в надмірній кількості.  Це може привести до подразнення.

Подразнення після гоління.  Під час гоління на ніжній шкірі пахв утворюються мікротравми.  Радимо голити шкіру ввечері, коли немає необхідності відразу використовувати дезодорант.  За ніч шкіра заживе, і використання дезодоранту вранці не викличе подразнень.

Сухість шкіри.  Суха шкіра пахв схильна до подразнень.  Спробуйте перед сном наносити на шкіру невелику кількість якісної олії (оливкова, кокосова, жожоба).  Олія жожоба ще і відмінно загоїть мікропорізи після гоління.

Носіння синтетичного одягу.  Поліестер та інші синтетичні тканини не дозволяють шкірі дихати, що призводить до розвитку бактерій, підвищеного потовиділення і неприємного запаху.  Це ще одна причина робити вибір на користь натуральних тканин.

 

Проявіть терпіння і дайте своєму тілу час на адаптацію.  Не кидайте перехід на натуральний дезодорант на півдорозі.  Тіло віддячить вам пізніше.